Návrh a výroba trenažéra

V období zrušených motoristických pretekov a opatrení z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19 nás oslovil zákazník s požiadavkou zhotoviť trenažér na virtuálny tréning motoristických pretekov (kokpit automobilu). Zadávateľ objednávky chcel, aby zariadenie na tréning jazdy na pretekárskom automobile bola nastaviteľné, a teda aby mohlo byť používané dospelými, ale i deťmi. Vysoké nároky mal na stabilitu a konštrukčnú pevnosť.

Jedným z prvých krokov realizácie bolo projektovanie výrobku pomocou 3D programov, kde sme postupne simulovali rôzne rozmery konštrukcie s ohľadom na rôzne váhové a výškové kategórie používateľov trenažéra, ako aj na rôzne polohy jazdcov.

Ďalšou fázou bola samotná výroba trenažéra. Dielenskí pracovníci za pomoci nášho rôznorodého a kvalitného vybavenia postupovali podľa výrobných výkresov. Trenažér bol po kompletnom zmontovaní otestovaný a následne opäť rozobraný a prichystaný na povrchovú úpravu. Tá bola nanášaná pomocou práškového striekania a následným niekoľkohodinovým vypaľovaním sa docielil perfektný a trváci povrch pre dlhú životnosť trenažéra.

Výsledkom tohto projektu bol nielen na mieru robený trenažér, ale aj nadšený zákazník a spokojný tím projektantov, konštruktérov a dielenských pracovníkov, ktorí pri tomto individuálnom projekte získali ďalšie skúsenosti a splnili hlavné krédo firmy: „Dávame Vašim predstavám formu.“