Stroj pre kalibráciu a brúsenie tvárnic

JONA CM-IN 1250

Každý zákazník privíta tvárnice rovnakej výšky a hladkého povrchu, preto je vhodné betónové prefabrikáty kalibrovať a brúsiť. 

Kalibračný stroj odfrézuje nerovnosti betónových prefabrikátov, a tak umožňuje vyrábať vysokokvalitné a hlavne presné tvárnice.

Spoločnosť JONA s.r.o. je výrobcom dvoch typov kalibračných strojov.

JONA CM-IN je kalibračný stroj, ktorý je integrovaný do výrobného cyklu.

JONA CM-SE  je samostatne stojaci a teda nezávislý od výrobného cyklu.

Stroj pre kalibráciu a brúsenie je určený na konečnú úpravu murovacích, komínových a debniacich tvárnic

Vyniká stabilitou a pevnosťou svojej konštrukcie.

Výhody kalibračného stroja JONA CM-IN

Integrácia do výrobného procesu

Suchý spôsob brúsenia

Rýchla a jednoduchá výmena brúsnych segmentov

vďaka rybinovému vedeniu

Nízka energetická náročnosť

Príkon: 25kW stroj + 11kW odsávacie zariadenie

Kalibračný stroj je vybavený vysokovýkonnými frézovacími diamantmi, ktoré sú súčasťou univerzálnych a jednoducho nastavovateľných brúsnych kotúčov.

Ak je nutné kalibračný stroj začleniť do už fungujúcej výroby, v prípade potreby používame 3D laserové skenovanie priestoru metódou bezkontaktného súradnicového merania. Výrobné priestory so strojným vybavením prenesieme do 3D programu, kde môžu naši konštruktéri pracovať na individualizácii stroja, tým sa eliminujú chyby, ktoré by mohli vzniknúť pri meraniach. 

Stroje pre kalibráciu a brúsenie tvárnic typu JONA CM-IN produkované našou spoločnosťou sú maximálne odolné, čo je dokázané každodenným využívaním v prevádzkach popredných výrobcov betónových tvárnic.

Výhody kalibračného stroja JONA CM-SE

Samostatne stojaci

Nízka energetická náročnosť

Príkon: 33 kW

Suchý spôsob brúsenia

Rýchla a jednoduchá výmena brúsnych segmentov

Samostatne stojaci stroj pre kalibráciu tvárnic JONA CM-SE umožňuje kalibráciu tvárnic nezávislú od výrobného cyklu, je teda flexibilnejší.

Tvárnice, sú na vstupe do stroja uložené lineárne, v jednom rade za sebou. Proces brúsenia je vykonávaný postupne, kedy každá tvárnica prechádza čoraz nižšie nastavenými brúsnymi kotúčmi, až kým neprejde posledným brúsnym kotúčom udávajúcim konečnú kalibračnú výšku.

Výber medzi samostatne stojacim alebo integrovaným strojom závisí od konkrétnych požiadaviek výroby, dostupného priestoru a technologických preferencií výrobcu.

Pozrieť leták

Galéria

Napíšte nám

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať