Dávame Vašim predstavám formu

V duchu nášho firemného sloganu „Dávame Vašim predstavám formu“ poskytujeme existujúcim ako aj potencionálnym zákazníkom bezplatné poradenstvo v oblasti strojárskej výroby a konštrukcie výrobkov.

Naše odborné vedomosti a zručnosti umožňujú realizovať Vaše predstavy.

Zadanie klienta

V období zrušených motoristických pretekov a opatrení z dôvodu šírenia ochorenia COVID-19 nás oslovil zákazník s požiadavkou zhotoviť trenažér na virtuálny tréning motoristických pretekov (kokpit automobilu). Zadávateľ objednávky chcel, aby zariadenie na tréning jazdy na pretekárskom automobile bola nastaviteľné, a teda aby mohlo byť používané dospelými, ale i deťmi. Vysoké nároky mal na stabilitu a konštrukčnú pevnosť.

Referencia

„Profesionálne sa venujem motoristickým pretekom, základom je kvalitná príprava. Korona ale obmedzila moje možnosti, a tak som chcel zakúpiť trenažér pre jazdu na závodnom automobile. Na trhu som našiel len trenažéry s nestabilnou konštrukciou, nepohodlné. Chalani z JONA s.r.o. sú majstri vo svojom remesle, tak som ich oslovil s požiadavkou na výrobu. A výsledok? Stabilný, pevný, pohodlný trenažér, ktorý je využívaný naozaj často. Vďaka za splnenie predstavy!“

Ing. Ivan Šoltýs

Profituning Racing Team

Riešenie

Naše riešenie tejto požiadavky spočívalo v návrhu a následnej výrobe oceľového rámu, inštalácii sedadla a prídavných zariadení so všestrannými nastaveniami na to najlepšie pohodlie a zážitok jazdca počas tréningu. Bolo zrejmé, že výroba zariadenia nebude jednoduchá, keďže bolo potrebné prispôsobiť trenažér rôznym váhovým a výškovým kategóriám používateľov trenažéra.

Realizácia

Jedným z prvých krokov realizácie bolo projektovanie výrobku pomocou 3D programov, kde sme postupne simulovali rôzne rozmery konštrukcie s ohľadom na rôzne vekové kategórie používateľov trenažéra, ako aj na rôzne polohy jazdcov. Ďalšou fázou bola samotná výroba trenažéra. Dielenskí pracovníci za pomoci nášho rôznorodého a kvalitného vybavenia postupovali podľa výrobných výkresov. Trenažér bol po kompletnom zmontovaní otestovaný a následne opäť rozobraný a prichystaný na povrchovú úpravu. Tá bola nanášaná pomocou práškového striekania a následným niekoľkohodinovým vypaľovaním sa docielil perfektný a trváci povrch pre dlhú životnosť trenažéra.

Výsledkom tohto projektu bol nielen na mieru robený trenažér, ale aj nadšený zákazník a spokojný tím projektantov, konštruktérov a dielenských pracovníkov, ktorí pri tomto individuálnom projekte získali ďalšie skúsenosti a splnili hlavné krédo firmy: „Dávame Vašim predstavám formu.“

Napíšte nám

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať